Duży rachunek za prąd

Duży rachunek za prąd

Wysokość rachunku za energię elektryczną zdziwiła pewnie niejednego odbiorcę. Polska rodzina na prąd wydaje miesięcznie średnio niespełna 200 zł. Jest kilka sposobów na zmniejszenie tych wydatków.

Wymiana żarówek

Jeśli posiadamy oświetlenie starego typu to bądźmy pewni, że to przekłada się na wysokie rachunki. Warto je wymienić na energooszczędne, a do wyboru jest kilka rodzajów tego rodzaju oświetlenia. Obecnie najmniej prądu pobierają żarówki ledowe. Co prawda są sporo droższe od zwykłych, ale i pobierają sporo mniej prądu. Przy wyborze warto się kierować ceną – wyższa cena i znana marka gwarantują w tym przypadku jakość produktu.

Lodówka

Zmniejszenie za dużego rachunku za prąd będzie możliwe jeśli urządzenia, które działają całą dobę będą posiadać co najmniej klasę energetyczną A. Tego rodzaju sprzętem jest lodówka czy zamrażarka. Istotna jest także lokalizacja tych urządzeń. Jeśli będą się znajdować w pobliżu grzejnika czy kuchenki to ich pobór energii będzie znaczny.

Stand-by

Cichym „złodziejem” energii elektrycznej jest tzw. tryb czuwania. W każdym domu jest co najmniej kilka urządzeń, które choć nie są włączone to pobierają prąd. Aby go zlikwidować wystarczy wyciągać z gniazda kabel zasilający dane urządzenie albo zakupić listwę zasilającą, która posiada wyłącznik.

 

About the author

admin administrator