Jak oszczędzać w biurze?

Jak oszczędzać w biurze?

Nawet niewielkie firmy mogą sporo zaoszczędzić na rachunkach za prąd. Wystarczy wprowadzić w życie kilka trików.

Zmiana sprzedawcy energii

To chyba jeden z najbardziej prostych sposobów na zmniejszenie w przedsiębiorstwie wydatków. Wystarczy wybrać za pomocą np. porównywarki cen energii najtańszego sprzedawcę. Wszelkie formalności związane ze zmianą sprzedawcy energii może załatwić za nas nowy sprzedawca. Firmy dzięki zmianie sprzedawcy mogą zaoszczędzić nawet 30-40%.

Wymiana oświetlenia

Sporo niższe rachunki za prąd przyniesie wymiana oświetlenia na energooszczędne. Z badań wynika, że firmy coraz chętniej korzystają z technologii sterowania oświetleniem. Wiele firm wybrało oświetlenie ledowe, które pobiera obecnie najmniej energii elektrycznej.

Tryb oszczędzania

Jak pokazują badania za 1/3 zużycia energii w niewielkiej firmie odpowiadają urządzenia elektryczne. W biurach sporo energii pobierają np. drukarki, które cały czas są podłączone do zasilania. Okazuje się, że taka non stop włączona drukarka pobiera więcej prądu niż w trakcie drukowania.

Klimatyzacja

W okresie letnim wysokie rachunki za prąd generuje w biurach klimatyzacja. Pamiętajmy, że aby działała prawidłowo to pomieszczenie powinno być zamknięte. Warto też zainwestować w urządzenie do automatycznego sterowania klimatyzacją.

About the author

admin administrator