Jak wybrać oświetlenie do kuchni?

Jak wybrać oświetlenie do kuchni?

Kuchnia, czyli serce w domu musi być odpowiednio oświetlone. Tutaj spędzamy sporo czasu, przygotowujemy posiłki oraz je spożywamy. Często też kuchnia łączy się z salonem, a takie połączenie nie należy do łatwych. Jak wybrać odpowiednie oświetlenie do tego rodzaju  pomieszczenia?

Lampa na środku

Najczęściej lampa w kuchni jest zawieszona na środku pomieszczenia albo nad stołem. Bardzo ciekawym i praktycznym rozwiązaniem jest lampa, która może być obniżana i podwyższana. Dobrym rozwiązaniem jest również zastosowanie kilku punktów świetlnych.

Przygotowanie potraw

Oświetlenie w kuchni jest bardzo ważne z punktu widzenia przygotowania potraw. Nad każdym stołem czy tzw. wyspą powinno się znaleźć źródło światła. Wówczas wygodnie się czy to obiera czy kroi czy wałkuje ciasto. Jeśli te czynności wykonujesz na blacie kuchennej szafki to nad szafką umieść punkty świetlne. Warto do tego użyć taśmy ledowe.

Na co jeszcze zwrócić uwagę?

Oczywiście planując oświetlenie pamiętajmy o jego równomierności. Miejsca takie jak np. stół czy wyspa kuchenna powinny być dobrze oświetlone, jednak nie mogą dominować w kuchni. Mają za zadanie ułatwiać pracę. Nie może być jednak tak, że osoba wchodząca do pomieszczenia jest porażona światłem. Wiele zależy również od barwy światła. W kuchni najlepiej sprawdza się białe światło.

Więcej o oświetleniu: http://energiadirect.pl/poradniki/oswietlenie-do-kuchni

About the author

admin administrator