Komputer a oszczędzanie energii

Komputer a oszczędzanie energii

Wiele osób codziennie korzysta z laptopa czy komputera stacjonarnego. Ten drugi pochłania sporo więcej prądu. Co zrobić, aby taki sprzęt nie pobierał zbyt dużej ilości energii elektrycznej.

Użytkowanie sprzętu

Liczy się przede wszystkim fakt w jaki sposób korzystamy z laptopa czy komputera. Jeśli odchodzimy od monitora na dłuższy czas to najlepiej jest go po prostu wyłączyć. Nie prawdą jest że włączanie i wyłączenie skraca żywotność urządzenia. W przypadku laptopów ładowanie baterii nie powinno mieć miejsca non stop. Ładowarkę należy podłączyć w przypadku, gdy baterii zostało 10%. Włączenie hibernacji jest opłacalne, jeśli nie będziemy korzystać z sprzętu przez okres maksimum kwadransa. Jeśli okres ten będzie dłuższy to korzystniej jest po prostu wyłączyć urządzenie.

Opcje oszczędzania

Oprócz wyżej wymienionych sposobów można włączać tryby na oszczędzanie energii. Każdy laptop czy komputer stacjonarny taki posiada. Pamiętaj, że nie każdy wygaszacz monitora będzie oszczędzać energię. Graficzne wygaszacze z całą pewnością nie przyczynią się do zmniejszenia zużycia energii przez laptop czy komputer PC.

Więcej na ten temat możecie przeczytać tutaj: http://energiadirect.pl/poradniki/energooszczedny-komputer

About the author

admin administrator