Oświetlenie energooszczędne

Oświetlenie energooszczędne

Za niemałą część rachunku za energię elektryczną odpowiada oświetlenie energooszczędne. Jak zmniejszyć ten udział? Poprzez wymianę oświetlenia na energooszczędne.

Ile można zaoszczędzić na wymianie oświetlenia?

Jeśli wymienimy zwykłe, tradycyjne żarówki na źródła energooszczędne to nasze oszczędności mogą sięgnąć nawet 90%. Aktualnie najwięcej oszczędności przynoszą żarówki ledowe. Wyróżniają się nie tylko mniejszym poborem energii elektrycznej, ale i także sporą żywotnością. Ledowe żarówki są w stanie świecić nawet 25 tys. godzin. Ponadto są bardziej odporne na wahania napięcia, a także bardzo częste włączanie i wyłączanie. Minusem jest cena – kilkakrotnie wyższa od zwykłych żarówek.

Jakie żarówki wybrać?

W sklepie jest dostępnych wiele rodzajów żarówek – wybór jest zatem trudny. Warto wybrać droższy produkt renomowanej firmy. Wówczas mamy pewność, że produkt jest wykonany z wysokiej jakości komponentów, przez co daje lepszej jakości światło i jest bardziej trwałe.

Jak korzystać z oświetlenia?

Najlepiej wyrobić w sobie nawyk wyłączania oświetlenia jeśli już z niego nie korzystamy. Ciekawym i korzystnym rozwiązaniem są czujniki ruchu. Takie urządzenie automatycznie włącza i wyłącza oświetlenie.

About the author

admin administrator