Zmiana sprzedawcy prądu – wystarczy krok do oszczędności

Zmiana sprzedawcy prądu – wystarczy krok do oszczędności

Każdy odbiorca energii elektrycznej może zmienić sprzedawcę prądu. Nie jesteśmy już od 10 lat „skazani” na lokalną firmę energetyczną. Rachunek możemy przenieść do sprzedawcy z dowolnego miejsca w kraju.

Dlaczego warto zmienić sprzedawcę energii?

Jest co najmniej kilka powodów, dla których warto zmienić sprzedawcę energii elektrycznej. Naturalnie najważniejszym jest zmniejszenie opłat za prąd.  Zanim zdecydujemy się na konkretnego sprzedawcę powinniśmy przejrzeć dostępne na rynku oferty energetyczne. Oczywiście najwięcej uwagi powinna przykuć cena za kilowatogodzinę, ale nie można też zapomnieć o innych opłatach typu opłata handlowa. Tutaj warto dodać, że niejednokrotnie niska cena za kilowatogodzinę była „nadrabiana” przez sprzedawców wysoką opłatą handlową czy innymi dodatkowymi opłatami. Należy zatem wnikliwe czytać umowę i analizować cennik.

Jak porównać oferty energetyczne?

Zmiana sprzedawcy energii tak naprawdę nic nas nie kosztuje – trzeba tylko poświęcić nieco czasu na przegląd dostępnych na rynku ofert. To zadanie może nam ułatwić porównywarka cen energii. Wystarczy podać takie podstawowe dane jak: kod pocztowy, roczne zużycie, rodzaj taryfy, dotychczasowy sprzedawca. Narzędzie prezentuje najbardziej atrakcyjne oferty oraz możliwe oszczędności. Wybierając daną ofertę należy zwracać uwagę nie tylko na cenę energii elektrycznej, ale i także na inne opłaty.

 

About the author

admin administrator